České realitní kanceláře

Půjčka bez registru a SOLUSU ihned, aneb když nechceme, aby někdo věděl

Půjčit si peníze, to se již stalo poměrně běžnou záležitostí. A většina Čechů se za to, že někde dluží, už ani nestydí. Stigma dluhu, které se budovalo za v časech minulých, už v podstatě vymizelo. A úvěr se bere jako příležitost k dalšímu rozvoji, investice do bydlení nebo prostě snadné řešení nepříjemné situace. Díky novému zákonu o spotřebitelském úvěru je svět půjček totiž už mnohem férovější, proto pro většinu národa i přijatelnější. Také půjčka bez registru a SOLUSU ihned je jednou z půjček, které už nepodléhají označkování „špatná“ nebo „podvodná“.

Úvěr býval kdysi selháním, dnes jde spíše o příležitost

O ostudě, selhání v hospodaření s penězi nebo třeba lenosti přemýšlet, se v souvislosti s půjčkami opravdu již nepřemýšlí. Kdysi tomu sice tak bylo, ale tento přístup je již dávno překonaný. A velkou měrou se na tom opravdu podílí současný zákon o spotřebitelském úvěru s číslem 257/2016 Sb.

I díky nově nastaveným férovým podmínkám pro spotřebitele jsou půjčky vnímány jako bezpečné. A proto se staly natolik běžnou součástí našich životů, že je bereme jako pomocníky, nikoliv důvod k ostychu nebo pocitu selhání.

A tak se s nimi nijak netajíme, spíše si mezi sebou sdělujeme zkušenosti s různými finančními ústavy, ať již bankami, nebo nebankovnímu společnostmi. Vznikly i srovnávací portály, kde můžeme snadno najít tu nejvýhodnější půjčku – a kde jsou nepřetržitě sledovány akční nabídky právě v oblasti úvěrů. Svět půjček je teď tolik veřejný, jako ještě nikdy.

Občas je trocha tajností nutná

Přestože svět půjček už bereme jako součást běžné reality, někdy je přece jen potřeba zachovat půjčku v tajnosti. Klienty k tomu vedou buď důvody psychologické, kdy pocit, že mají půjčku, jim snižuje sebevědomí – a před rodinou nebo kolegy by se cítili mizerně, pokud se ukázalo, že splácejí něco, na co si museli vzít peníze odjinud.


Jsou půjčky bez kontroly registru legální?
Ano, jsou. Zákon o spotřebitelském úvěru dává za povinnost věřiteli, aby důkladně prověřil, zda bude klient schopen půjčku splácet, ale neříká nic o tom, zda se mají kontrolovat registry nebo jakým způsobem se mají ověřovat příjmy žadatele.


Další důvody jsou čistě pragmatické, kdy se o půjčce nemá dozvědět zaměstnavatel nebo třeba blízký příbuzný. Důvody jsou nasnadě. Zaměstnavatel může díky informacím o půjčce záměrně zhoršovat pracovní podmínky klienta, s pohrůžkami výpovědi z práce. A blízcí příbuzní by se mohli půjčkou cítit třeba zbytečně stresovaní.

Půjčka bez registru a SOLUSU je dokonale utajená, navíc je i vyřízena "ihned"

Pokud žadatel o úvěr patří k těm lidem, co chtějí půjčku utajit, respektive nezveřejnit, může snadno využít právě půjčku bez registru a SOLUSU "ihned". Jak to? Půjčka bez registru totiž znamená, že žadatel jednak nebude prověřován v registrech dlužníků, jednak do nich po schválení půjčky nebude ani zapsán.

A co je SOLUS? Právě jeden z nejčastěji používaných registrů dlužníků (více na https://www.solus.cz/). Půjčka je navíc poskytnuta ihned, tedy ihned po jejím schválení. Když je o půjčku žádáno v hotovosti, mohou být peníze vyplaceny během několika minut.

Když je úvěr žádán bezhotovostně, přijde na účet klienta nejpozději do 24 hodin. Jen pozor při bezhotovostních převodech – blízcí příbuzní někdy mají přístup k výpisům z účtů – často na to totiž zapomínáme. Hlavně když je společný účet, nebo když výpisy stále ještě chodí v papírové podobě.17.8.2018