České realitní kanceláře

Jak poznat dobrou realitní kancelář?

Reference

Při hledání dobré realitní kanceláře je vhodné zjistit si dopředu o každé všechny dostupné informace. Mimo ty existují k dohledání také reference bývalých či stávajících klientů, které mohou dobře posloužit dané věci. Realitní kanceláře proto investují nemalé částky do marketingu a svou pověst si hlídají.

Osobní zkušenost

Mimo názory druhých stojí osamoceně vždy názor každého z nás. Pokud se do realitní kanceláře osobně vydáme, měla by splnit naše očekávání. Hovoříme o věcech, jako je pozitivní prostředí, zařízené interiéry, příjemné přijetí a chování, ochota pomoci aj. Realitní kancelář by měla být schopná zodpovědět Vaše dotazy týkající se její činnosti či doby působení na trhu v dané lokalitě.

Kompetence

Na osobu realitního makléře a kanceláře obecně jsou společností kladeny měřítka - kritéria odbornosti. Ty je možno prokázat certifikáty odborné zdatnosti, vzděláním majitelů a makléřů, jazykovými dovednostmi aj. Pro mnoho klientů realitních kanceláří je také důležité vědět, zda je jejich kancelář členem některé z organizací sdružující realitní kanceláře po celé ČR.

Služby

Nejvíce o realitní kanceláři pak vypoví vždy její poskytované služby, a jakého jsou charakteru. V rámci sjednané provize by realitní kanceláře měly poskytovat minimálně nejen tyto finanční a jiné služby: