České realitní kanceláře

Realitní komora ČR - o sdružení

Realitní komora České republiky (RK ČR) je profesionální sdružení odborníků, obchodníků a jiných specialistů působících na českém trhu s realitami. Komora byla založena v roce 2009 realitními kancelářemi a makléři.

Cíle

Dala si za cíl kultivovat a posunout trh s realitami na vyšší úroveň. Hlavní snahou bylo dosažení prověřených a kvalifikovaných odborníků z řad realitních subjektů. Mezi další cíle pak patří: rozšíření vzdělávacích kurzů, analýza efektivit inzerce na inzertních serverech aj. Nabízené kurzy jsou placené a jsou pořádány vždy na konkrétní a především aktuální téma z oblasti realit, finančnictví nebo pojišťovnictví.

Činnost

Cílem sdružení je následná podpora a vzdělávání kvalitních členů realitního trhu. Sdružuje tedy proto profesionály na celorepublikové úrovni a vytváří Kluby realitních kanceláří v každém kraji, regionu a okresním městě v ČR. Tyto profesionály RK ČR podporuje zejména finančně, učí realitní kanceláře jako takové úspoře nákladů a vypomáhá jim obchodně pomocí nástrojů jako je systém MLS, který páruje realitní nabídku s poptávkou napříč trhem všech realitních kanceláří, kteří jsou součástí MLS.

Členství

Jelikož se jedná o sdružení, každý se může stát jeho členem. Členem RK ČR se může stát každá právnická fyzická osoba, která provozuje realitní činnost. Je nutno pouze vyplnit elektronický formulář na webových stránkách RK ČR.

Před přijetím do sdružení je nutno splnit tyto tři základní podmínky: seznámit se a akceptovat Stanovy RK ČR; seznámit se a akceptovat Etický kodex člena RK ČR; vyplnit elektronický registrační formulář. I po splnění těchto podmínek rozhoduje o každé přihlášce zvláště Prezidium RK ČR.