České realitní kanceláře

Reality RE/MAX - o společnosti

Společnost RE/MAX je mezinárodní společností působící na trhu s realitami, která stojí na principu franchisingu. V praxi to znamená, že jednotlivé realitní kanceláře společnosti jsou vlastněny individuálně a licence RE/MAX je jim poskytována pouze regionální (národní) odnoží, která již předtím stejnou cestou získala licenci od RE/MAX International.

Blíže k principu fungování

Celý princip společnosti je tedy neustálé předávání si určitého know-how pod licencí. Každá nová realitní kancelář v síti získá od RE/MAX International (původce) tu samou podobu, jako mají všechny její předchůdkyně. Hlavní myšlenka jde tedy od svého zdroje stále kupředu.

Makléři jednotlivých kanceláří tímto způsobem získávají svobodu podnikání, specifické znalosti skrze školení a marketing - avšak vše za poplatky své domovské kanceláři.

Historie

Výše popsaný nový business model představil v jeho prvopočátcích David Liniger již v roce 1973. Na svou dobu zcela ojedinělé koncepty vedení sítě realitních kanceláři se rychle ujaly v USA a následně expandovaly do celého světa. Zajímavostí je, že RE/MAX jako první realitní kancelář začal zaměstnávat ženy jakožto realitní makléřky.

Současná situace

Dnes má RE/MAX okolo 115 000 makléřů, přes 6000 poboček a působí ve více než 80 zemích světa. Do ČR vstoupil RE/MAX v roce 2005, na Slovensko o rok později. V médiích se můžeme dočíst, že se jedná o jedničku na českém trhu s realitami.