České realitní kanceláře

Kdo si nejčastěji bere půjčku 5000 Kč a na co?

Půjčka 5000 Kč je oblíbená mezi lidmi bez ohledu věku, zaměstnání a sociálního postavení. Tato půjčka je rychlou finanční injekcí v době, kdy zájemci potřebují peníze na různé výdaje, s kterými nepočítali. Podívejme se blíže na tuto půjčku, a kdo ji nejčastěji využívá a na co.

K čemu slouží krátkodobá půjčka do 5000 Kč?

Záleží na každém klientovi nebankovní společnosti, na co půjčku využije. Může sloužit k mnoha věcem, ale neměly by se z ní hradit nepotřebné věci. Tato půjčka pomůže v době, kdy se v domácnosti porouchá spotřebič nebo se ve schránce objeví nedoplatek za energie. Hojně ji také využívají osoby, kterým poklesl příjem kvůli nemocenské. V neposlední řadě slouží k překlenutí období do výplaty, když domácnost nevyšla se svým příjmem.

Kdo si může půjčit částku do pěti tisíc korun?

Lidem žádajícím o půjčku do pěti tisíc korun stačí minimální pravidelný příjem, který jsou schopni prokázat výpisem z běžného účtu. Z toho důvodu je tato půjčka vhodná nejen pro zaměstnance s výplatou, ale i ženy pobírající peněžitou pomoc v mateřství, studenty s dlouhodobou brigádou, důchodce nebo osoby na sociálních dávkách. Jestliže první půjčku splatí dlužníci včas, stanou se ověřenými klienty a při další žádosti již nic nedokládají.

K půjčkám je nutné přistupovat zodpovědně

Ke krátkodobým půjčkám se však musí přistupovat zodpovědně. Zvláště lidé s malým příjmem by si měli dobře propočítat, zda zvládnou příští měsíc půjčku splatit a zda nezatíží jejich plánovaný rozpočet. Pro nenadálé výdaje by si každý z nás měl umět vytvářet rezervy a odkládat si měsíčně stranou alespoň pár stovek.

Půjčky i pro lidi v registrech

Některé společnosti nabízejí půjčky do 5000 Kč rovněž lidem v registru dlužníků. Některé společnosti nenahlížejí do záznamů v registrech a o schválení či zamítnutí půjčky rozhodnou na základě předloženého příjmu. Čím jsou ale poskytovatelé půjček k žadatelům benevolentnější, tím si účtují vyšší úrok nebo poplatek za každou půjčenou stokorunu.

První půjčka zdarma je lákadlem

O tuto půjčku také mají zájem lidé, kteří nechtějí přeplatit ani korunu navíc. Jak je možné takovou půjčku získat? Stačí, když si zájemci o půjčku zdarma vyberou společnost, která skutečně poskytuje novým klientům první půjčku bez poplatků a úroků. V době splatnosti vrátí vypůjčenou částku a nepřeplatí nic navíc. Takto funguje pouze první půjčka a další jsou již úročeny podle aktuálního sazebníku společnosti.

Půjčka pro ty, kdo nemohou na peníze čekat

Obecně lze tedy říct, že půjčka je vhodná pro všechny, kteří potřebují peníze rychle a chtějí mít půjčku splacenou z další výplaty nebo jiného příjmu. Tyto neúčelové půjčky